kssportCross Jeans

Cross Jeans dostępny online

O Cross Jeans

  • Jeden z największych producentów denimu w Europie
  • 80 letnie doświadczenie w produkcji spodni jeansowych
  • Lider produkcji denimu w Europie – rocznie produkuje ponad 15 milionów par spodni jeansowych
  • 30 lat na rynku polskim
  • Ponad 200 punktów sprzedażowych na terenie Polski
  • Sieć salonów w Europie


Do produkcji jeansów używane są tylko ściśle wyselekcjonowane surowce, co za tym idzie również wysokiej klasy materiały. Ich przetwarzanie odbywa się zgodnie z ideą fair trade (nie szkodzić środowisku naturalnemu, zwierzętom oraz pracownikom fabryk Cross).


Projektanci Cross każdego dnia pracują nad nowymi krojami, fasonami i modnymi detalami takimi, jak przetarcia lub sprania. Wszystko to po to, aby zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania naszych klientów. Kreatywność w pracowniach Cross Jeans idzie w parze z użytecznością, a moda z wygodą. Wynikiem jest szeroka gama nowoczesnych i wygodnych spodni, które sprawiają, że chcesz mieć ich coraz więcej w swojej szafie, niezależnie od tego ile masz lat i jaka jest twoja sylwetka.

CROSS JEANS JACK
Sprawdź
CROSS JEANS BLAKE
Sprawdź
CROSS JEANS JUED
Sprawdź

Czy wiesz, że...


1 kilogram bawełny
Do wyprodukowania jednej pary spodni jeansowych trzeba zużyć około 1 kilograma bawełny

Pranie, prasowanie, przetarcia
Każda para jeansów jest prasowana z użyciem pary. Odzież prasowana jest na lewej stronie, ze szczególnym uwzględnieniem szwów, następnie jeansy wędrują do prania w wielkich pralkach. Pranie w kamieniach (przy użyciu kamiennego pumeksu) stosuje się by otrzymać efekt równomiernie wyblakłych jeansów. Efekt miejscowo znoszonych jeansów otrzymuje się wykorzystując metodę ręcznego piaskowania lub stosując na wybrane miejsca laser. W celu uzyskania znoszonego wyglądu spodni stosuje się także papier ścierny i szczotki.

Produkcja w liczbach
Szacuje się, że każdego roku na rynek trafia około 6 miliardów par spodni z denimu.

CROSS SPODNIE CHINO GREG 5-POCKETS
Sprawdź

CROSS JEANS ANTONIO
Sprawdź
CROSS SPODNIE CHINO SLIM
Sprawdź

Denim
Słowo „denim” pochodzi od nazwy francuskiego miasta Nimes. To właśnie tam, już w średniowieczu, produkowano trwały i lekki materiał z jedwabiu i wełny. Materiał ten używany był jako obicia do mebli. Szyto z niego również ubrania dla marynarzy i pracowników portowych.

Jeansy
Termin „jeansy”, w znaczeniu spodnie z denimu, to termin z połowy XX wieku. Geneza słowa jeans pochodzi od francuskiego „de Genes” czyli Genui skąd począwszy od XVI w., sprowadzono do Anglii bawełnę z domieszką lnu lub wełny.

Splot
Jeszcze w XIX w. denim i jeans różnił się splotem. Denim był wykonany z pojedynczej nici. Jeans natomiast tkany był z dwóch nitek, często niebieskich barwionych wyciągiem z kwiatów niskopiennego krzewu rosnącego w Indiach (indygo). Jeans zidentyfikujemy po tym, że prążkowanie występuje tylko na prawej stronie i ma ciemniejszy kolor niż lewa.

Polskie jeans
W latach 50. Powstało ELPO w Koszalinie, a w latach 60. ODRA w Szczecinie – były to jedne z pierwszych polskich zakładów produkujących jeansowe spodnie.


powrót
zapisz się na nasz

NEWSLETTER

i bądź na bieżąco!